Καλώς ήρθηταν στην προσωπική σελίδα του Sarakatsanokostantis στο youtube. Στόχος της δραστηριότητάς μου είναι η προβολή, η διάσωση και η διάδοση της παράδοσης των προγόνων μας Σαρακατσάνων καθώς και η ευαισθητοποίηση της νεολαίας όσον αφορά την αξία αλλά καί τη θέση των προγονικών μας σαρακατσάνικων παραδόσεων στη ζωή του σύγχρονου ανθρώπου. Με κριτική σκέψη, συχνά δυσυτχώς ειρωνία καί επιστημονική προσέγγιση θα προσπαθήσουμε να αγγίξουμε κάθε τι κακώς κείμενο και να καθοδηγήσουμε σε εκείνο το μοναδικό βίωμα που επέρχεται ως επιστέγασμα της γνώσης της πραγματικά ιστορικά αποδεκτής παράδοσης των Σαρακατσάνων.